PhDr. Lenka Václavíková, Ph.D.

osobní rozvoj

Mediace

Mediace je proces, který umožňuje dvěma stranám, které se ocitly ve vzájemném konfliktu, aby našli společné řešení své situace. Mediátorka či mediátor vede obě zúčastněné strany k porozumění situace a nalezení řešení jejich vzájemných potíží.

Lidé se někdy v životě dostávají do situací, kdy obtížně hledají domluvu a společné řešení v tématech, která jsou pro ně životně důležitá.

Takovými tématy jsou například:

Lidé se pak obtížně rozhodují a zjitřenými emocemi a sporem se otevírají větší a větší rány, které se obtížně hojí. Mediace umožňuje naopak překlenutí rozporů, hledání společné cesty k řešení a oblastí možné shody, domluvy a konkrétního způsobu, jak je naplnit.

Mediací lze řešit rozpory z oblasti rodinných, partnerských, profesních či např. sousedských vztahů.

Mediaci vyhledávají lidé v různých stádiích začínajícího či probíhajícího konfliktu, např.

Mnoho lidí sahá v takových momentech po nástrojích, které jim dává k dispozici právo a zákony. Najímají právníky a vydávají se na dlouhou a bolavou cestu soudních sporů. Bezesporu jsou situace, kdy je potřebné, nutné a prospěšné, aby právní zástupci na jedné i druhé straně pomohli nastavit pravidla a nalézt rozhodnutí. Nelze vždy říci, že se takto ale nalézá řešení. Často vznikají další nové bolesti a traumata, se kterými se musí potýkat.

Mediace je cestou, jak nalézt řešení, nevytvářet nové bolesti a úspěšně pokračovat ve vztazích, které chceme uchovat nebo naopak ukončit vztahy, které potřebujeme uzavřít.

V tomto směru může mít mediace i terapeutický rozměr. Obě strany sporu jsou navzájem vyslyšeny, mají prostor pro vzájemné porozumění stanovisku druhého a hledají společné body, na nichž lze řešení situace postavit.

Kdo jsem

Kdo jsem

Kontakt

Kontakt

web link replica watches. look at this website editreplica.com. visit https://www.buybestreplicas.com. hop over to this web-site fake rolex. my review here fakerolex-watch. her latest blog rolex replica. link breitling replica watches. visit this web-site replicagreat.com. 75% off replica rolex. browse this site replica watches. browse around here rolex replica. Resources fake rolex. i thought about this replica watches. try here https://rolexreplica-watch.com/. browse around this site replica rolex watches. internet replica rolex. blog replica rolex. useful link replica watches. Best place to buy https://www.massreplica.com/. Wiht 50% Discount rolex replica.